Uspešno održana radionica „Teksas Upcycle“, by Univerzitet Metropolitan i Lindex, na Ušće Eko Festu

30.09.2024.

U subotu, 28. septembra, održana je radionica „Teksas Upcycle“ u okviru Eko Festu na platou između Ušće kula, koju su organizovali Univerzitet Metropolitan i Lindex.

Pod mentorstvom studentkinje Emilije Zdravković, apsolventkinje Modnog dizajna, učesnici su imali priliku da nauče kako da transformišu stari teksas u nove modne komade. Radionica je privukla kreativce svih uzrasta, koji su uživali u procesu recikliranja i izražavanja svog stila.

Osim radionice, Eko Fest je ponudio raznovrsne aktivnosti, uključujući predavanja o važnosti pčela, istraživanje lekovitih biljaka i drugih životinja, kao i kreativne igre kao što su pravljenje muzičkih instrumenata od recikliranih materijala.

Posetioci su bili oduševljeni, a atmosfera je bila ispunjena radošću, učenjem i zajedničkim kreativnim radom. Ovaj događaj je još jednom potvrdio značaj održivosti u modi i zajednici.
Hvala svima koji su učestvovali i vidimo se uskoro!