Umetnost, inovacija i moda – diplomci Univerziteta Metropolitan na 54. Perwoll Fashion Week-u

22.10.2024.

U nedelju, 20. oktobra, u Hangaru u Luki Beograd, održana je revija diplomaca studijskog programa Modni dizajn, Univerziteta Metropolitan. Ovaj događaj predstavljao je kulminaciju četvorogodišnjeg posvećenog rada studenata, koji su svojim kolekcijama pokazali jedinstvena viđenja savremenog modnog dizajna.

Na reviji su se predstavile talentovane studentkinje: Teodora Kumanudi, Ksenija Blagojević, Teodora Đokić, Marijana Krezović, Anđela Bošković, Lena Antić, Anđela Manojlović i Darisa Kornja. Svaka od njih donela je svoje kreativne i inovativne ideje, koje reflektuju njihovu individualnost i lične senzibilitete.

Mentori studentkinja. profesori Aleksandar Protić, Katarina Samardžić i Lidija Jovanović, čija je uloga u obrazovanju ovih mladih umetnica bila ključna, pružili su im stručnu podršku i inspiraciju. Njihovo dugogodišnje iskustvo iz modnog sveta oblikovalo je ove mlade talente.

Ova revija pored toga što predstavlja proslavu individualnih uspeha studentkinja, već i potvrđuje kvalitet obrazovanja na Univerzitetu Metropolitan.

Revija je istakla posvećenost institucije u razvijanju kreativnosti i inovacije u modnom dizajnu, a talentovane studentkinje su svojom veštinom i originalnošću pokazače da je Univerzitet Metropolitan vodeća obrazovna institucija u oblasti mode.

Čestitamo od srca svim studentkinjama!