Studentkinja Fakulteta digitalnih umetnosti Dina Suvodolac osvojila 1. mesto na Takmičenju Art Battle

29.05.2024.

Dina Suvodolac, studentkinja Fakulteta digitalnih umetnosti, osvojila prvo mesto na prestižnom takmičenju Art Battle koje se održalo u Beogradu. Art Battle je međunarodno poznato takmičenje u brzom slikanju koje se održava u više gradova širom sveta. Takmičari imaju samo 20 minuta da stvore svoje umetničko delo, nakon čega publika ima 10 minuta da glasa za svog favorita.

Sav novac od prodaje slika nastalih na ovom takmičenju ide u dobrotvorne svrhe za pomoć deci i svratištima. Osvojivši prvo mesto u Beogradu, Dina Suvodolac se kvalifikovala za državno prvenstvo koje će se održati 15. juna. Pobednik ovog takmičenja će imati priliku da se takmiči na evropskom nivou. Art Battle je savršeno osmišljen da podstakne kreativni duh umetnika i pruži im priliku da prikažu svoj talenat pred publikom.

Čestitamo Dini na ovom izvanrednom uspehu i želimo joj mnogo sreće na državnom prvenstvu!