Studenti Univerziteta Metropolitan učesnici Projekta Erasmus+ Mobilnosti

24.10.2024.

U okviru ERASMUS+ projekta Mobilnosti  (ref. broj 2023-1-RS01-KA131-HED-000147642) Univerzitet Metropolitan je učestvovao u kratkoročnoj mobilnosti u sklopu kombinovanog intenzivnog programa MediaXperience Autumn School: Beyond Realities of VR, AR, and MR“ u organizaciji ACADEMIA iz Maribora, Slovenija.

Predstavnici našeg Univerziteta su bili naši studenti: Antea Primorac, Alisa Šarac, Anastasija Kostić, Jana Dimitrijević i Željko Pelević. Posebno želimo da čestitamo Alisi jer je njen tim imao pobedničko rešenje.

Oni su podelili sa nama svoje utiske iz Maribora, koje ćemo vam preneti u nastavku.

Alisa Šarac – „Tokom proteklih nedelju dana u Mariboru uspela sam da upoznam predivne ljude iz različitih delova sveta, i sa njima oformim divna prijateljstva. Dobila sam priliku da slušam o prednostima i manama novih tehnologija (AR, VR, AI), kao i njihovim potencijalima, kako u profesionalnom tako i u privatnom životu. Međutim, kruna ove razmene je bilo osvojeno prvo mesto tima Ljubljana, kojeg sam bila deo. Naše digitalno rešenje, koje je koristilo prednosti novih tehnologija (AR, AI, XR), pobedilo je na završnom takmičenju. Neizmerno sam zahvalna na svemu što sam naučila i predivnim ljudima koje sam upoznala i za kratko vreme zavolela.“

Anastasija Kostić – „Utisci su neverivatni. Maribor je mali gradić, ali lepo uređen sa puno mladih ljudi jer je univerzitetski grad. Na predavanjima je bilo zanimljivo i mnogo smo korisnih informacija čuli o veštačkoj inteligenciji, AR-u, XR-u i VR-u. Pored toga, upoznali smo neverovatno talentovane ljude i sklopili nova prijateljstva. Jedno prelepo iskustvo koje vredi ponoviti!“

Željko Pelević – „Moje iskustvo na Erasmus programu u Mariboru, Sloveniji je bilo nezaboravno. Upoznao sam mnogo ljudi sa različitih strana sveta i imao sam priliku da zajedno sa njima učim o raznim temama i unapređujem svoje veštine. Kroz predavanja sam na interaktivan i zabavan način naučio puno stvari, a kroz zajednički rad unapredio svoju disciplinu i bolje upoznao sebe i svoje radne navike. Slobodno vreme sam proveo istraživajući prelepi Maribor sa novim prijateljima i stvarao neke od najlepših uspomena studentskog života. Ovo Erasmus iskustvo ću definitivno pamtiti!“