Revija finalista: studentkinje Modnog Dizajna u trci za nagradu Boris Nikolić na Na 54. Perwoll Fashion Week-u

21.10.2024.

Na 54. Perwoll Fashion Week-u održana je revija finalista za nagradu Boris Nikolić – NASLEĐE I KORENI – POVRATAK U PROŠLOST RADI BOLJEG RAZUMEVANJA BUDUĆNOSTI  na kojoj su se istakle talentovane studentkinje Univerziteta Metropolitan, Lena Antić i Vila Pajkić.

U punom Hangaru, njih šestoro imalo je priliku da predstavi svoje capsule kolekcije u trci za prestižnu nagradu Boris Nikolić za savremeni modni izraz.

Stručni žiri BFW-a, koji čine Ana Ljubinković, Ašok Murti, Maja Uzelac, Andrea Varga i Nenad Radujević, donosiće odluku o pobedniku do kraja ove nedelje mode. Lena Antić, i Vila Pajkić, zajedno s Aleksandrom Latinovićem, Milutinom Lađevićem i Nenadom Pavlovićem, postavili su visoke standarde u ocenjivanju kolekcija.

Tema ovogodišnjeg takmičenja bila je „Nasleđe i koreni – povratak u prošlost radi boljeg razumevanja budućnosti“. Pobednik će poneti prestižnu nagradu Boris Nikolić, a očekuje ga i samostalna revija tokom prolećne Beogradske nedelje mode 2025. godine, kao i podrška kompanije Textil u materijalima. Takođe, biće rado viđen gost na nekoj od narednih nedelja mode u Ljubljani.

Nagrada Boris Nikolić, koja se dodeljuje već 15 godina, prepoznaje dizajnere koji kroz svoj rad pokazuju inovativne modne tendencije. Boris Nikolić bio je jedan od najistaknutijih dizajnera svoje generacije, a njegova kreativnost i strast su doprineli razvoju domaće modne scene.

Finalistkinje sa MET-a koje su prikazale svoje kolekcije su:

Vila Pajkić naglašava proces stvaranja nečega stvarnog i neperfektnog. Inspirisana heroinama velikog rata, njen rad oslikava snagu žena koje su se borile za svoju državu.

Lena Antić donosi futurističku siluetu s uplivima istorije i kulturnog nasleđa. Njena kolekcija “Kosovka” istražuje drevne i savremene aspekte, koristeći originalno “srpsko platno”, pamuk i keper.

Nestrpljivo iščekujemo odluku žirija, koja će biti objavljena 5. novembra na BFW AWARDS NIGHT u Silosima!