Održana Bootcamp Kapsula 2030, na Univerzitetu Metropolitan u Nišu

28.04.2023.

U sklopu pilot superklastera ,,Laboratorija zdravstvenih tehnologija“, Univerzitet Metroplitan i Naučno-tehnološki park Niš organizovali su tokom ove nedelje drugu bootcamp Kapsulu 2030, – “Tvoja doza znanja inovacija u zdravstvu u Nišu”.

Drago nam je što su svi učesnici stekli znanje iz nekih od trenutno najaktuelnijih oblasti kao što su: HealthTech, MedTech, ili BioTech. A samo neke od tema koje su obrađivali profesori Univerziteta Metropolitan bile su – savremeni biznis (Preduzetništvo i inovacije u zdravstvu, Design Thinking), digitalni alati u savremenom biznisu (Data Science) i kako do realizacija ideje na savremenom tržištu (izrada biznis plana i pitch).

Cilj ovog programa bio je sticanje znanja i veština u oblasti biznisa i tehnologija neophodnih za razvijanje inovacija u zdravstvu i uvođenje multidisciplinarnog pristupa, a isti je i ispunjen.

Hvala svim učesnicima, bili ste sjajni! Hvala i organizaciji Bootcamp Kapsula 2030, kao i  Naučno-tehnološkom parku Niš na sjajnom partnerstvu!