DizajnUM12, DIGITALNA godišnja izložba studenata FDU je LIVE

17.07.2024.

12. godišnja izložba radova studenata Fakulteta digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan iz Beograda i Niša DizajnUM11, od 17. jula je LIVE u digitalnom formatu!

Pogledajte studentske radove interdisciplinarnog dizajna koji svedoče o intelektualno i profesionalno osposobljenim, zrelim studentima spremnim da odgovore globalnim izazovima savremenog dizajna i umetnosti.

U vremenu ograničene pažnje, autentična savremena dizajnerska praksa sa ličnim narativima postaje sve važnija. Dizajneri danas teže da stvore radove koji ne samo da izgledaju estetski privlačno, već i da prenose suptilnije, dublje poruke i značenja. Izložba DizajnUM12 pruža uvid u razmišljanja i kreativnost nove generacije dizajnera.

Višeslojni identitet, različiti elementi života, društveno prihvatanje i neprihvatanje, učenje iz nesavršenosti vezuju ovu izložbu u kolektivni jedinstveni kvalitetni autorski iskorak u dizajnu.

Zahvaljujemo se i profesorima FDU-a koji su doprineli svojim znanjem i iskustvom da naši studenti danas sa lakoćom stvaraju vizuelno umetnička dela, reprezentuju inspirativni dizajn, kao i ideje koje obeležavaju savremenu vizuelnu kulturu.

Izložba DizajnUM11 će zvanično biti otvorena i live, 17. juna na sajtu Univerziteta Metropolitan:

metart.metropolitan.ac.rs