DizajnUM11, DIGITALNA godišnja izložba studenata FDU je LIVE

30.06.2023.

Jedanaesta godišnja izložba radova studenata Fakulteta digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan iz Beograda i Niša DizajnUM11, od 30. juna je LIVE u digitalnom formatu!

Pogledajte studentske radove interdisciplinarnog dizajna, koji svedoče o intelektualno i profesionalno osposobljenim i zrelim studentima, spremnim da odgovore globalnim izazovima savremenog dizajna i umetnosti.

I ovog puta naši studenti su nam pokazali ozbiljan, savestan, svestran pristup i posvećenost radu. Teme su shvatili kao izazov kome se treba predati sa puno odgovornosti, rada, promišljanja, a na isti izazov su i sjajno odgovorili – hrabro i provokativno svojim radovima preispitali su stavove o društvenoj odgovornosti, održivom dizajnu i rodnoj ravnopravnosti.

Zahvaljujemo se i profesorima FDU-a koji su doprineli svojim znanjem i iskustvom, da naši studenti danas sa lakoćom stvaraju vizuelno umetnička dela, reprezentuju inspirativni dizajn, kao i ideje koje obeležavaju savremenu vizuelnu kulturu.

Izložba DizajnUM11 će zvanično biti otvorena i live, 30. juna na sajtu Univerziteta Metropolitan i linku:

metart.metropolitan.ac.rs