
- 0Dana
- 15Sati
- 23Minuta
- 10Sekundi
- 1Dana
- 15Sati
- 23Minuta
- 10Sekundi
PANEL DISKUSIJE
Panel I – Budućnost sajber bezbednosti: Korak ispred hakeraDiskusija o najnovijim trendovima i strategijama za zaštitu od sajber pretnji u digitalnom dobu.
Panel II – Od ideje do prve zarade: Kako da tvoja ideja postane biznis?Panel otkriva ključne korake i izazove u pretvaranju inovativne ideje u uspešan startap.
Panel III – Level Up: Inovacije koje menjaju pravila gaming industrijeRazgovor o tehnološkim iskoracima koji redefinišu razvoj, dizajn i iskustvo igranja.
Panel IV – Kodiranje u doba AI-aEksploracija načina na koje veštačka inteligencija menja način programiranja i ulogu developera.
RADIONICE
Dizajniraj svoj prvi mobilni prototip u FigmiNaučite osnove UX/UI dizajna i samostalno kreirajte izgled mobilne aplikacije.
Java StartUvod u programiranje kroz Java jezik – idealno za početnike.
Napravi svog AI asistentaNauči kako da kreiraš svog virtuelnog asistenta, uz pomoć veštačke inteligencije
PANELISTI Upoznajte stručnjake iz sveta IT industrije koji će podeliti svoja iskustva i znanja.
OBLAST ISTRAŽIVANJA:
Metodika nastave matematike, pedagoški i psihološki aspekti učenja, primena IKT u nastavi, prilagaodljivi i personalizovani sistemi za e-učenje.
OBRAZOVANJE I USAVRŠAVANJA:
Diplomirala na osnovnim studijama (2011.), na master studijama (2012.) na Matematičkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Student završne godine doktorskih studija na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu. Studentska razmena (2014.) na Univerzitetu Jyvaskyla, Finska. Letnja škola (2017.) Radboud Univerzitet, Holandija.
PROFESIONALNA KARIJERA:
Angažovana kao asistent na matematičkim predmetima na Fakultetu informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan u Beogradu, od oktobra 2016. godine. Nastavnik matematike u OŠ „Vasa Čarapić“ u Beogradu od septembra 2017. godine. Profesor matematike i informatike osnovnih I srednjih škola od 2011. godine.
Dr Aleksandar Kojović je profesor i šef Službe za održavanje računarske mreže na Tehnološko-metalurškom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Istaknuti je stručnjak u oblasti računarskih mreža i telekomunikacija, sa bogatim iskustvom u akademskom, istraživačkom i inženjerskom radu.
Učestvovao je u projektovanju i implementaciji više od 30 mrežnih sistema za brojne institucije i organizacije, uključujući Skupštinu grada Beograda, opštine Palilula i Zemun, Dom zdravlja „Vračar“ i druge. Posebno je angažovan na razvoju mrežne infrastrukture i serverskih sistema baziranih na Novell, Linux i Windows platformama, kao i u radu sa aktivnom mrežnom opremom (Cisco, 3COM).
Nosilac je više prestižnih sertifikata iz oblasti mrežnih tehnologija, među kojima su CCNA, CCDA i Cisco IP Voice. U okviru svog istraživačkog rada razvijao je rešenja za zaštitu softvera, a više od dve decenije učestvuje i u radu Centra za nauku i tehnološki razvoj Univerziteta u Beogradu, gde održava superračunarske sisteme.
Milan Grujić je osnivač i direktor Infinite Group, partner i direktor marketinga u kompaniji Smart Part, kao i potpredsednik Sekcije za omladinsko preduzetništvo Privredne komore Srbije. Kao preduzetnik i razvojni strateg, specijalizovan je za brendiranje, B2B nabavku, digitalnu transformaciju i javno-privatna partnerstva. Kroz kompanije Infinite Media i Infinite Promotion, uspešno povezuje strategiju, komunikaciju i logistiku za potrebe različitih tržišta. Aktivno se zalaže za podršku mladim preduzetnicima kroz mentorstvo, edukaciju i umrežavanje, sa ciljem jačanja inovacija i održivog poslovanja u Srbiji i šire.
Student treće godine osnovnih studija na Fakultetu Informacionih Tehnologija na smeru Razvoj video igara. Od 2021. godine je na stipendiji za najboljeg studenta. Saradnik je u nastavi na Fakultetu informacionih tehnologija.
Aleksa Janković je 3D i VFX umetnik i jedan od osnivača studija Shosha Games. Diplomirao je Game Art na Fakultetu savremenih umetnosti, a svoj prvi korak u kreativnoj industriji napravio je kroz izradu YouTube introa. Učestvovao je u izradi igre The Legend of Jaffa Brownie u saradnji sa Jaffa Cakes kompanijom, a trenutno radi na razvoju originalne igre Water Me & You. Godine 2022. učestvovao je u SGA – Playing Narratives programu, gde je osvojio treće mesto i tom prilikom sa kolegama suosnovao kompaniju Shosha Games.
Docent na Univerzitetu Metropolitan, predaje na Fakultetu Informacionih tehnologija. Osnovne i master studije završila je na Elektrotehničkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu, na odseku Signali i sistemi. Doktorirala je 2016. na Elektrotehničkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu, na odseku Signali i Sistemi, studijski modul Upravljanje sistemima i Obrada signala. Doktorsku disertaciju radila je iz oblasti statističke obrade signala, prediktivnog održavanja i detekcije otkaza, pod naslovom ‘Primena T2 kontrolnih dijagrama i skrivenih Markovljevih modela na prediktivno održavanje tehničkih sistema’. Bavi se naučnim istraživanjima u oblasti veštačke inteligencije, mašinskog učenja i statističke obrade signala. Autor je i koautor više radova publikovanih u domaćim i međunarodnim časopisima prezentovanih na međunarodnim i domaćim konferencijama i skupovima međunarodnog ili nacionalnog značaja. Poseduje višegodišnje nastavno iskustvo tokom kojeg je bila angažovana na različitim predmetima i učestvovala u razvijanju novih nastavnih materijala, kao i u pisanju priručnika za laboratorijske vežbe. Bila je učesnik i mentor na nekoliko međunarodnih radionica i seminara i bila je član tima Erasmus+ projekta u okviru jednog od radnih paketa.
Iskusni lider u oblasti softverskog inženjeringa sa više od 15 godina profesionalnog iskustva kao softverski arhitekta, product menadžer i ekspert za razvoj softvera. Radio je na projektima iz oblasti e-trgovine, obrazovanja, zdravstva, gejminga i kontrole saobraćaja.
Specijalizovan za izgradnju visokoperformantnih timova, razvoj inovativnih softverskih rešenja i implementaciju agilnih metodologija (Scrum, Kanban). Posvećen razvoju proizvoda vrhunskog kvaliteta, tehnološkoj izvrsnosti i efikasnoj komunikaciji sa klijentima i partnerima.
Tehnička ekspertiza uključuje: Java, Swift, Kotlin, TypeScript, SQL/NoSQL, kao i bogato iskustvo u vođenju timova, mentorstvu i softverskoj arhitekturi.
Dušan Simjanović je docent na Fakultetu informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan. Diplomirao je na Prirodno-matematičkom fakultetu u Nišu, na Departmanu za matematiku, smer Teorijska matematika i primene i doktorirao na Elektronskom fakultetu u Nišu modul Primenjena matematika. Učestvovao je na desetak međunarodnih konferencija, objavio oko pedeset naučnih i stručnih radova od kojih dvanaest u časopisima na SCI/SCIE liste. Uža naučna oblast istraživanja obuhvata Fazi logiku, Višekriterijumsko odlučivanje i Tenzorski račun. Spoljni je saradnik Zavoda za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja.
Vladan Todorović je osnivač kompanije Advanced Security Technologies, višestruko nagrađivan stručnjak za sajber bezbednost sa preko 20 godina iskustva i vise registrovanih patenata u US, EU i APAC regionu, od kojih je poslednji potvrđen prošlog meseca, a AST je prošle nedelje prepoznat kao jedna od najinovativnijih firmi od strane japanske vladine agencije za inovacije. Vladan je vodio bezbednosne operacije za Siemens, Atos i Olimpijske igre, izgradio 13 bezbednosnih centara širom sveta. Sa bogatim iskustvom u više kontinenata i vizijom budućnosti digitalne bezbednosti.
Nemanja Zdravković je vanredni profesor i dekan Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan, gde je zaposlen od 2019. godine. Doktorirao je 2017. godine na Norveškom univerzitetu za nauku i tehnologiju (NTNU) u Trondhajmu, kao i na Univerzitetu u Nišu, stekavši dualnu doktorsku diplomu iz oblasti elektrotehnike i računarstva.
Od 2020. godine rukovodi Laboratorijom za blockchain tehnologije Univerziteta Metropolitan, prvom namenskom istraživačkom laboratorijom ovog tipa u Srbiji. Aktivno se bavi razvojem i primenom blockchain tehnologije, posebno u oblastima zdravstva i obrazovanja, kao i istraživanjima distribuiranih i kooperativnih mreža, RF i optičkih telekomunikacionih sistema i teorije informacija.
Autor je više od 70 naučnih radova objavljenih u međunarodnim časopisima, zbornicima konferencija i naučnim monografijama. Član je IEEE, učestvuje kao recenzent i urednik u okviru više međunarodnih naučnih konferencija, i redovno doprinosi razvoju savremenih istraživačkih i obrazovnih inicijativa u oblasti informacionih tehnologija.
Dr. Vladimir Vuković je vanredni profesor na Fakultetu za Informacione Tehnologije i rukovodilac Centra za međunarodne projekte i saradnju na Univerzitetu Metropolitan. Sa više od 20 godina međunarodnog radnog iskustva u istraživanju i razvoju u SAD, Austriji i Velikoj Britaniji, Dr. Vuković je rukovodio timovima u naučno istraživačkim projektima vrednim preko 130 miliona evra. Njegovo interesovanje uključuje primenu veštačke inteligencije (AI), interneta stvari (IoT), digitalnih dvojnika (digital twins), proširene realnosti (AR/VR) i energetske efikasnosti u inženjerstvu, ali i preduzetnišvo, pošto je i sam vlasnik start-up kompanije V-LAB sa kojom je osvojio TeesTech nagradu za inovaciju godine 2023. u Velikoj Britaniji. Dr. Vuković je aktivan u brojnim međunarodnim organizacijama uključujući Evropsku Alijansu za Inovacije, Evropski savet za računarstvo u građevinarstvu, Modelika Associjaciju, Konzorcijum za Modeliku otvorenog koda i dr. Objavio je više od 50 naučnih radova, održao preko 40 predavanja po pozivu širom sveta, bio mentor više od 60 master studenata i 7 doktoranata.
Dimitrije Iskrenović je suosnivač i direktor u startap kompaniji Qreadible, platformi namenjenoj digitalizaciji hotelskih usluga i unapređenju korisničkog iskustva gostiju. Njegov rad se zasniva na povezivanju inovacija u tehnologiji sa praktičnim potrebama hotelske industrije, sa fokusom na prodaju, korisničku podršku i razvoj tržišta. Učestvovao je u implementaciji Qreadible sistema u desetinama hotela u Srbiji i inostranstvu, kao i u saradnji sa značajnim međunarodnim partnerima. Pre osnivanja Qreadible-a, stekao je iskustvo u razvoju digitalnih proizvoda i vođenju timova kroz aktivno učešće na konferencijama i radionicama posvećenim inovacijama i preduzentištvu.
Dušan Krstić je diplomirani inženjer saobraćaja i vlasnik Nais Robotics doo sa sedištem u Naučno tehnološkom parku Niš. Devet godina je radio u Niš ekspresu od čega poslednjih pet godina kao pomoćnik generalnog direktora za saobraćaj. Razvio je prototip svog pronalaska RoboShepherd, robota pastira sa Mašinskim fakultetom u Nišu pod pokroviteljstvom Fonda za inovacione delatnosti. Od osnivanja Nais Robotics a razvio je Rentomat, uređaj za samo uslužno rentiranje vozila. Razvio je i uređaj Koško za brojanje koševa u osnovnim školama i Koško ligu koševa u kojoj se opremljene škole takmiče. Uređaj za vraćanje lopti i kompletna košarkaška konstrukcija sa ugrađenim uređajem za vraćanje lopti je u fazi prototipa i u procesu međunarodnog patentiranja. Koautor većeg broja naučnih radova na temu kompijuterske vizije.
Miloš Kostić je docent na Fakultetu Informacionih Tehnologija, Univerziteta Metropolitan, od 2021. godine. Diplomirao je 2013. godine na Elektronskom fakultetu, Univerziteta u Nišu, gde je i doktorirao 2019. godine.
Angažovan je na predmetima osnovnih studija u oblastima računarskih nauka, razvoja i testiranja video igara, veštačke inteligencije (AI) u video igrama, korisničkog interfejsa (UI) i korisničkog iskustva (UX).
Bavi se istraživanjima u oblasti razvoja i pristupačnosti video igara kao i veštačke inteligencije u video igrama. Autor je i koautor 11 radova publikovanih u domaćim i međunarodnim časopisima i prezentovanih na međunarodnim i domaćim konferencijama. U toku svoje profesionalne karijere bio je angažovan u realizaciji tri naučno istraživačka projekta. Od 2013. do 2016. Godine bio je član tehničko-organizacionog odbora međunarodnih naučnih skupova TELSIKS i ICEST.
Danko je softverski inženjer i CEO niškog indie studija – Ingenious Studios. Kao mali i odnedavno samostalan studio, Ingenious stavlja veliki akcenat na to da sa što manje uradi što više. Na ovom predavanju će Danko pričati o inovacijama koje AI i drugi alati unose u razvoj igara i na primerima se dotaći konkretnih prednosti i nedostataka ovih tehnologija koje već danas menjaju lice industrije.
Aleksandar je doktor nauka u oblasti računarskih nauka, sa fokusom na imerzivne tehnologije i razvoj virtuelnih edukativnih okruženja. Tokom doktorskih studija razvio je platformu VoRtex, edukativni metaverzum čiji je koncept objavljen u naučnom časopisu Electronics (MDPI). Ovaj rad je do sada citiran više od 350 puta, čime se svrstava među najčitanije i najcitiranije radove na temu metaverzuma.
Kao osnivač i kreativni direktor nezavisnog studija Alkonost Team, Aleksandar je razvio igru Code Alkonost, narativnu avanturu sa horor elementima inspirisanu slovenskom mitologijom. Igre koje tim razvija često imaju meta-narativne elemente, koriste simboliku i mitologiju da istraže teme identiteta i interaktivnog pripovedanja. Takođe istražuju mogućnosti povezivanja tradicionalnih narativa sa savremenim tehnologijama, uključujući VR i proceduralni dizajn.
Jovana Jović, MSc, je istraživač i asistent na Fakultetu informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan u Beogradu. Na istom fakultetu je i student doktorskih studija Softverskog inženjerstva. Master studije u oblasti softverskog inženjerstva je završila na Elektronskom fakultetu, Univerziteta u Nišu 2015. godine. Na Univerzitetu Metropolitan je zaposlena od 2015. godine, gde predaje predmete iz oblasti programiranja i softverskog inženjerstva. Pored angažovanja u nastavi Jovana je senior softver inženjer odgovoran za projektovanje i razvoj Informacionog sistema Univerziteta Metropolitan i drugih IT rešenja. Mentor je stipendista firme Innovative Software Technology angažovanih na radu i razvoju gore pomenutih sistema.
Oblasti istraživanja: peronalizovano i adaptivno onlajn učenje, veštačka inteligencija, mašinsko učenje, objektno orijentisan dizajn i programiranje, softverska arhitektura, baze podataka, kvalitet i performanse softvera. Učesnik nekoliko internacionalnih projekata.
Iskusni lider u oblasti softverskog inženjeringa sa više od 15 godina profesionalnog iskustva kao softverski arhitekta, product menadžer i ekspert za razvoj softvera. Radio je na projektima iz oblasti e-trgovine, obrazovanja, zdravstva, gejminga i kontrole saobraćaja.
Specijalizovan za izgradnju visokoperformantnih timova, razvoj inovativnih softverskih rešenja i implementaciju agilnih metodologija (Scrum, Kanban). Posvećen razvoju proizvoda vrhunskog kvaliteta, tehnološkoj izvrsnosti i efikasnoj komunikaciji sa klijentima i partnerima.
Tehnička ekspertiza uključuje: Java, Swift, Kotlin, TypeScript, SQL/NoSQL, kao i bogato iskustvo u vođenju timova, mentorstvu i softverskoj arhitekturi.
Jovan Vujović je diplomirani inženjer informacionih tehnologija, smer softversko inženjerstvo, Univerziteta Metropolitan u Nišu. Svoju profesionalnu karijeru započeo je već nakon prve godine studija, radeći dve godine u kompaniji ISUM. Nakon toga, nastavio je svoj razvoj u renomiranim firmama kao što su Ates Soft i Vega IT, gde je radio na poziciji softverskog inženjera, sa posebnim fokusom na web programiranje i backend tehnologije.
Sa više od šest godina iskustva u softverskoj industriji, Jovan je radio na razvoju različitih sistema, najviše u oblasti finansijskih i informacionih rešenja. Njegova ekspertiza obuhvata rad u Java programskom jeziku i sa bazama podataka, dok je dodatno iskustvo sticao i u Python-u, kao i u radu sa frontend tehnologijama poput Angular-a.
Trenutno obavlja ulogu softverskog inženjera u okviru svoje paušalne firme, kroz saradnju sa američkom kompanijom OnyxIQ, gde nastavlja da razvija kompleksna softverska rešenja i proširuje svoje profesionalne kompetencije.
Stevan Vasić, Alumni Elektronskog fakulteta u Nišu koji je svoju karijeru u IT industriji počeo u Ingsoftware-u 2013. godine kao .NET backend developer. Tokom svoje karijere preuzimao je različite uloge kao što su Tech Lead i Technical Project Manager, a tokom poslednje tri godine je na poziciji .NET Division Leada u Ingu.
Rastko je radio kao konsultant za inovacije u kompanijama Mandat, Raiffeisen Bank i EOS Consulting. Koosnivač je i operativni direktor startapa Inclusio koji omogućava kompanijama da
učine svoje prodajne lokacije, kao i digitalne kanale komunikacije, pristupačnijim i inkluzivnijim za osobe sa invaliditetom. Osnivač je kompanije Fiscomm i osnivački je partner Asocijacije poslovnih studija slučaja Jugoistočne Evrope.
Bogdan Milenković je osnivač i direktor studentske kompanije Vule Art, koja se bavi proizvodnjom drvene ambalaže, HoReCa proizvoda, promotivnog materijala i verskih proizvoda. Kompanija takođe nudi usluge laserskog sečenja, graviranja i dizajna. Bogdan je srednjoškolac Gimnazije "Takovski ustanak" u Gornjem Milanovcu i aktivno doprinosi razvoju preduzetništva među mladima.
Kolačići
Ovaj sajt koristi kolačiće. Kolačići su mali tekstualni fajlovi koji se šalju i čuvaju na vašem uređaju (mobilni telefon, računar, tablet ili drugi uređaj za pristup internetu) svaki put kada posetite veb sajt. Kolačići su korisni jer dozvoljavaju veb sajtu da prepozna uređaj korisnika i učini korisničko iskustvo efikasnijim.
Kontakt forme
Kada nas kontaktirate putem kontakt forme, mi prikupljamo Vaše podatke o ličnosti kako bismo odgovorili na Vaš upit. Pravni osnov za ovu vrstu obrade je naš legitimni interes da odgovorimo na Vaš upit. Vi nemate zakonsku obavezu da nam dostavite navedene podatke, ali bez njih nećemo biti u mogućnosti da Vam pružimo odgovarajući odgovor ili uslugu.