MET TALKS/ Analitika podataka: Sakupljanje podataka programskim jezikom R

29.05.2024.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan „MET Talks“ ugostićemo Vijayakumar Ponnusamy redovnog profesora na Univerzitetu SRM IST temu Sakupljanje podataka programskim jezikom R a moderator predavanja biće profesor Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan, Nemanja Zdravković.

Na gostujućem predavanju studenti će imati priliku da učestvuju u radionici koja će im  pružiti sveobuhvatne veštine analize podataka. Ova radionica pokriva ključne faze procesa analize podataka, uključujući prikupljanje, čišćenje, istraživanje, vizualizaciju, modeliranje, interpretaciju i donošenje odluka. Bez obzira na nivo vašeg predznanja, radionica je osmišljena tako da vam pomogne da steknete i unapredite veštine potrebne za uspešnu analizu podataka. Pridružite nam se i postanite stručnjak za analizu podataka!

Dr Vijayakumar Ponnusamy je završio svoj doktorat na SRM IST (2018) iz primenjenog mašinskog učenja u bežičnoj komunikaciji (kognitivni radio), master studije iz primenjene elektronike na Koledžu inženjeringa, Guindy (2006), i diplomirao na Univerzitetu Madras (2000) iz ECE (elektronika i komunikaciono inženjerstvo). On je sertifikovani “IoT specijalista” i “Data naučnik”. Dobio je NI Indija akademsku nagradu za izvrsnost u istraživanju (2015). Njegova trenutna istraživačka interesovanja uključuju mašinsko i duboko učenje, dizajn inteligentnih sistema zasnovanih na IoT-u, blokčejn tehnologiju i kognitivne radio mreže. On je stariji član IEEE-a. Radi kao profesor na odeljenju ECE, SRM IST, Chennai, Tamil Nadu, Indija.

Ne propustite MET Talks, u petak 31. maja u 17:30h putem ZOOM platforme!

PRIJAVITE SE

Ime i prezime*