Iskustva i izazovi u praktičnoj primeni agilnih metodologija i Scruma – gostujuće predavanje IT kompanije Badin Soft u Kreativnom centru

Iskustva i izazovi u praktičnoj primeni agilnih metodologija i Scruma – gostujuće predavanje IT kompanije Badin Soft u Kreativnom centru

28.05.2019.

U četvrtak, 30. maja 2019. godine sa početkom u 12h na Univerzitetu Metropolitan u Nišu i prostorijama Kreativnog centra, održaće se gostujuće predavanje i radionica na temu „Iskustva i izazovi u praktičnoj primeni agilnih metodologija i Scruma“. Predavanje će održati sertifikovani Scrum Masteri iz IT kompanije Badin Soft, iz Niša.

 

U vreme brzih tehnoloških promena, agilne metode upravljanja znanjem pokazale su se kao najefikasnije za trenutne potrebe biznisa. Scrum je jedan od najšire rasprostranjenih agilnih metoda za upravljanje znanjem. Cilj ove metode je pružanje fokusa, jasnoće i transparentnosti u planiranju i implementaciji projekta. Scrum principi omogućavaju visok stepen prilagodljivosti i brzu inovaciju. Scrum je u početku uglavnom korišćen u razvoju softvera. Međutim, danas mnoge kompanije širom sveta, kao što su Google, Microsoft i Apple, koriste Scrum i u složenim ne-softverskim projektima i delatnostima poput bankarstva, osiguranja, zdravstva i školstva.

 

Scrum tim čine Product Owner, Scrum Master i članovi tima developera. Product Owner je odgovoran za viziju proizvoda i maksimiziranje njegove vrednosti. Scrum Master je odgovoran za obavljanje svih procesa u skladu sa Scrum pravilima, principima i vrednostima, uz uklanjanje svih strukturnih i komunikacionih prepreka u radu tima developera koji vodi. Tim developera je mešovit, sačinjen od eksperata različitih profila koji komuniciraju o tome kako raditi, koliko posla se može obaviti za određeno vreme, kako testirati to što je napravljeno i kako javno izneti i rešiti uočene probleme. Tim developera takođe pravi kratkoročne planove i svakodnevno komunicira sa klijentima sa ciljem da što pre plasira na tržište kvalitetan proizvod. Usled brzih promena, naročito u inovativnim industrijama, posao se organizuje u kratkim ciklusima, nakon čega se proizvod izbacuje na tržište, brzo se testira i na osnovu povratnih informacija se dorađuje, a zatim se proces ponavlja. Na taj način se u cikličnim procesima dolazi do konačnog proizvoda koji u potpunosti odgovara zahtevima tržišta, uz eliminisanje skupih grešaka.

 

Na predavanju IT kompanije Badin Soft studenti će saznati nešto više o novim alatima za efikasno upravljanje, komunikaciju i funkcionisanje tima u složenim i neizvesnim uslovima poslovanja. Studenti će takođe moći da čuju praktična iskustva i izazove sa kojima se ova kompanija susreće u primeni agilnih metodologija i Scruma. Takođe će moći da steknu informacije o načinu sertifikovanja Scrum Mastera i o ponuđenim edukacijama za konstantno usavršavanje u ovoj veom aktuelnoj oblasti. Na kraju, u okviru radionice će studenti moći da učestvuju i u veoma zanimljivoj igrici.

 

Badin Soft je relativno mlada, ali brzo rastuća IT kompanija, osnovana 2013. godine u Nišu, sa vizijom da se ideja „unapređivanja svakodnevnog života znanjem i radom“ zaista i ostvari. Osnovan od strane dvojice entuzijasta koji na svet gledaju kao na skup prilika, Badin Soft je postao deo srpskog ogranka kompanije Transactortech i tako napravio svoje prve internacionalne korake. Badin Soft je nastavio da raste, zapošljavajući ljude sa vizijom sveta u kome se tehnologija koristi i razvija da bi pomagala ljudima širom planete. Sa razvojem poslovanja, pojavila se potreba i želja za primenu novih agilnih metodologija u svakodnevnom radu. Kompanije Badin Soft iza sebe ima niz uspešnih projekata i saradnji. Ova kompanija posluje na globalnom tržištu u oblasti programa lojalnosti, online marketing kampanja, segmentacije tržišta i preferencija klijenata, u bankarskoj i fintech industriji, kao i u oblasti telekomunikacija. Klijenti kompanije Badin Soft uključuju mnogobrojne domaće i inostrane kompanije kojima su lojalnost potrošača i kvalitetna saradnja na prvom mestu, kao što su Telekom Srbija, Direktna banka, Asseco, švajcarska fintech i bankarska kompanija Crealogix, Tranxactor New Zealand, Subway, Westfield, Customer Radar i mnoge druge.

 

Ako želite da saznate nešto više o agilnim metodama i komunikaciji tima u kompaniji koja podržava ove vrednosti, vidimo se u Kreativnom centru – mestu koje ide u korak sa savremenim inovacijama i svetskim metodama rada.

    Prijavite se

    Ime *

    Prezime *

    Fakultet *

    Kompanija *

    E-mail *

    Kontakt telefon *

     
    Da biste koristili CAPTCHA, treba da instalirate Really Simple CAPTCHA dodatak.
    Unesite kod sa slike:


    Želim da primam na svoj E-mail promotivna obaveštenja Univerziteta Metropolitan u Beogradu.