U okviru Tempus projekta Incoming održana konferencija “Studije i domaći razvoj u oblasti računarskih igara”
29.06.2016.Univerzitet Metropolitan, Privredna komora Srbije i Udruženje za elektronske komunikacije i informaciono društvo održali su u sredu, 29. juna 2016. godine sa početkom 11 časova u Privrednoj komori Srbije konferenciju pod nazivom “Studije i domaći razvoj u oblasti računarskih igara”.
U okviru konferencije “Studije i domaći razvoj u oblasti računarskih igara” predstavljeni su Tempus projekat Incoming i studijski program Računarske igre, kao i primeri dobre prakse i iskustva studenata.
Uvodnu reč dao je prof. dr Dragan Domazet, rektor Univerziteta Metropolitan, koji je predstavio Univerzitet Metropolitan i ukazao na značaj projekata kao što je Tempus projekat Incoming, koji pruža priliku da u okviru saradnje sa partnerima iz inostranstva razvijamo nove programe i usavršavamo način rada u cilju stalnog podizanja nivoa kvaliteta obrazovanja ali i predstavljanje predloga koncepta koji može uticati na industriju znanja, interdisciplinarnost kao moderni pristup obrazovanju i fleksibilniji koncept razvoja dualnog obrazovanja visokoškolskog obrazovanja.
Prof. Dr Radoslav Stojić predstavio je prisutnima studijski program Računarske igre I sve prednosti koje ovaj studisjki program daje studentima s obzirom na teorijska, primenljiva I praktična znanja koja su sastavni deo nastavnog plana I sadržaja ovog studijskog programa Fakulteta Informacionih tehnologija, Univerziteta Metropolitan.
Konferencija je bila prilika da predstavnici vodećih kompanija iz oblasti informacionih tehnologija i računaskih igara, ali i profesori i studenti Univerziteta Metropolitan koji već rade u ovim oblastima razmene mišljenja i iskustva u cilju jačanja međunarodne orijentacije visokog obrazovanja u Srbiji, uz povećanje zaposlenosti i mobilnosti nastavnika i učenika.
Primere dobre prakse i radnog iskustva studenata prisutnima su predstavio je I student Univerziteta Metropolitan – Marko Tanić, student Fakulteta informacionih tehnologija, studijskog programa Računarske igre koji je trenutno zaposlen u Mad Head Games kompaniji koja se upravo bavi razvojom računarskih igara.